پنتون (PANTONE) نام شرکتی واقع در شهر کارلستات نیوجرسی است که در زمینه چاپ، تولید رنگ و رنگ شناسی در سراسر دنیا معتبر و مشهور است. این شرکت با بیش از ۴۰ سال سابقه، الهام بخش بسیاری از برندها، صنعت مد و فشن، طراحی داخلی و تولید بسیاری از لوازم و ابزار است. بر خلاف هر سال رنگ سال ۲۰۲۲ رنگی است که به تازگی از سوی این موسسه خلق شده است و این رنگ مانند سال‌های پیش از بین مجموعه گسترده رنگ‌های این شرکت انتخاب نشده است.

شرکت پنتون رنگ سال ۲۰۲۲ را very pery به جهان معرفی کرد. آبی بنفش به رنگ آبی نزدیک است و در ترکیب این رنگ مقداری رنگ قرمز نیز وجود دارد به همین دلیل این رنگ باعث ایجاد آرامش می‌شود همچنین این رنگ حس حرکت را به دیگران القاء می‌کند و باعث ایجاد خلاقیت نیز می‌شود. در سال ۲۰۲۲ وفاداری و ثبات رنگ آبی با شور و هیجان رنگ قرمز ترکیب شده‌اند که قرار است آرامش از دست رفته‌ی جهان را طی دو سال اخیر بازگرداند.

مدیر شرکت پنتون در رابطه با این موضوع می گوید: دنیا در حال تغییر است و ما هم به رنگ‌های تازه‌ای نیاز داریم تا حس آرامش و اعتماد را در افراد زنده کند.

 

 

این رنگ بسیار زیبا و جذاب، تلفیقی از دنیای دیجیتال و دنیای واقعی است تا با آنچه در این سال‌ها اتفاق افتاد و مردم جهان تجربه کردند، همخوانی و نزدیکی داشته باشد. همچنین این رنگ در قالب دنیای دیجیتال بسیار کارآمد بوده و محبوبیت بیشتری دارد. بنابراین «PANTONE 17-3938 Very Peri» علاوه بر تمام ویژگی هایی که پیشتر راجب آن صحبت کردیم، حس زندگی مدرن را در افراد به وجود می آورد و پلی بین جهان دیجیتال و واقعی است.

آرزوی تمام مردم جهان، پایان کرونا در سراسر دنیا، بازگشت به زندگی، مانند دوران قبل کووید19 است. همچنین نگرانی دوستداران محیط زیست از تغییرات زیست محیطی سبب شده که شرکت پنتون تمام تلاش خود را بکند تا با انتخاب رنگی خاص امید، آرامش را به اهالی زمین هدیه بدهد.

استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی حس شادی و تازگی را به خانه میدهد. ترکیب های رنگی عجیبی که در کنار این رنگ فضا خانه را بسیار سرزنده و شاد می کند. این رنگ نه تنها در خانه بلکه در مکان های مختلف قابل استفاده است. این بنفش خاص را می توان در کنار بافت های مختلف و با پرداخت های مختلف به کار برد. در نهایت برای رنگ کاغذ دیواری، مبلمان، رنگ دیوارها، دکوراسیون و هر چیزی که به ذهنتان برسد همخوانی دارد و مناسب است.

پوشیدن لباس‌هایی با رنگ آبی بنفش باعث می‌شود تا شما استایلی خاص و متفاوت داشته باشید علاوه بر این شما می‌توانید این رنگ را در پوششتان به راحتی با سایر رنگ‌های خنثی ترکیب نمایید و جذابیت ظاهریتان را تکمیل نمایید. برخی از خانم‌ها تمایل دارند از رنگ مد سال برای دیزاین ناخن‌ها و میکاپ صورت خود استفاده نمایند که اگر شما نیز از این دسته از افراد می‌باشید بهتر است قبل از انتخاب رنگ سال برای میکاپ صورتتان از مطابقت و همخوانی آن با رنگ پوست و سایر ویژگی‌های ظاهریتان مطمئن شوید.‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *